Pierwszy raz na konwencie? Nie bój się, wszystkiego się dowiesz. Larp Now! to zjazd fanów gier w typie larp, którego formuła została przystosowana do spełnienia specyficznych wymagań tych gier.

Jednak czym jest larp? To improwizowana gra wyobraźni, w której będziesz mógł wcielić się w postać i odegrać ją tak, jak czujesz. Nie musisz uczyć się długich kwestii czy scenariusza – to nie teatr, zabawa tkwi we wczuciu się i immersji. Larpy są o różnej tematyce, od średniowiecznego fantasy poprzez postapo, aż po sytuacje z życia wzięte, zatem na pewno znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź również: 
– Film o larpach 
– Film fabularny o larpach 
– „Nowy? Nie bój się!” – tekst napisany dla nowicjuszy

Oprócz larpów przewidujemy również inne atrakcje. Będziesz mógł nauczyć się czegoś nowego na warsztatach, na przykład tańców dworskich, czy szycia strojów. Oprócz tego będziesz mógł odwiedzić naszą konwentową karczmę, zagrać z innymi uczestnikami w gry planszowe, spotkać się z twórcami rękodzieła i obejrzeć ich wyroby, a także zgłębić swoją larpową wiedzę z pomocą innych graczy i twórców.

Najczęściej zadawane pytania

Czy na konwencie pojawią się treści nieodpowiednie dla niepełnoletnich?
Treści przeznaczone dla pełnoletnich uczestników zostaną odpowiednio oznaczone za pomocą specjalnych piktogramów, aby zainteresowani mogli wybrać coś dla siebie.
Czy będzie dozwolone spożywanie alkoholu lub środków odurzających?

Na konwencie obowiązuje kategoryczny zakaz spożywania alkoholu i środków odurzających. Każdy helper i organizator ma obowiązek zgłoszenia takiego przypadku do ochrony konwentowej, co będzie skutkować usunięciem uczestnika.

W jaki sposób można się zapisać na konwent?

Aby zarezerwować sobie nocleg na miejscu wypełnij formularz zgłoszeniowy na podstronie "Sleeproom". Wejście na konwent jest darmowe, należy jedynie pobrać identyfikator przy wejściu oraz wypełnić stosowne dokumenty. Noszenie identyfikatora w widocznym miejscu jest obowiązkowe przez cały okres konwentu.

Larpy są jak teatr, zatem mam mieć swój strój?

Nie ma takiego wymogu. Możesz jednak przebrać się dowolnie, aby zaznaczyć swoją niezależność. Na czas larpa będzie możliwość wypożyczenia elementów za drobną opłatą w naszej Szatni.