SOBOTA

Kosmiczna Izolacja - Tytan I

Bartosz "fMooNek" Sikora , Tomek "HunterCT" Sikora

Gdzieś w otchłani kosmosu, mały transportowiec trafia na transmisję z błaganiem o pomoc. Wszystko wskazuje na to, że sygnał dochodzi z pionierskiej placówki kolonizacyjnej Tytan 1. Nie wiadomo od jak dawna ten krzyk błądzi po galaktyce, wiadome jest jednak, że trzeba działać. Rząd na Ziemi w mgnieniu oka zmobilizował jednostki zwiadowcze, które wyruszą w stronę księżyca Saturna- Tytana. Do tej pory placówka prowadzona przez legendarnego kolonizatora działała bez zarzutów, a załogi transportowców odbierających minerały nie zgłaszały żadnych zastrzeżeń. Wiadomość była dość tajemnicza, ale jeżeli jej wierzyć… czy to możliwe, że nie jesteśmy w kosmosie sami? Nadano: 14.10.2108r. Do wszystkich jednostek, niezależnie od klasy, niezidentyfikowany obiekt zbliża się ku planecie Potrzebne natychmiastowe wsparcie Powtarzam, potrzebne natychmiastowe wsparcie TA WIADOMOŚĆ ODTWARZA SIĘ W PĘTLI.

Ostatnia Uczta na Ukrainie

Sebastian "Maskon" Tauer, Klaudia "Koczi" Karkowska (Bydgoskie Koło Larpowe)

Jest rok 1648. Rzeczpospolitą wstrząsają straszne wieści. Oto, gdy Jego Królewska Mość Władysław IV Waza, świeć Panie nad jego duszą, opuścił ten świat, na Zaporożu wybuchło powstanie kozackie. Straszni mołojcy pod przywództwem Bohdana Chmielnickiego i jego atamanów podnieśli rękę na szlachtę, paląc pałace, zabijając arystokratów i hańbiąc ich córki. Tymczasem w dworku Januarego Chęcińskiego, starosty żytomierskiego, trwa uczta. Szlachetnie urodzeni bawią się, piją i jedzą, jednak wszystkie oczy zwrócone są na wschód, gdzie mają miejsca walki, a lacka krew leje się strumieniami. Jednak tu, wśród przestronnych sal balowych panowie bracia są bezpieczni, prawda?

8 minut

Piotr "Kula" Milewski i Piotr Budzisz (Blackbox 3City)

– Święta w Europie obchodzi się wyczekując śniegu. Święta w Australii obchodzi się w slipkach i na plaży. Elon Johnson, jak wyglądają święta na Marsie?
– Przede wszystkim coraz smutniej, odkąd Elon Musk wyruszył ku gwiazdom i nie powrócił w dniu, którym obiecał to wyczekującym go Marsjanom…
Świąteczny larp-niespodzianka sceny BlackBox 3City, który na tyle spodobał się graczom, że – za ich namowa – został rozbudowany do prawilnego czterogodzinnego chambera. W nowej formie zawitał na Festiwal Dreamhaven 2017 a teraz – do programu Larp Now!.
Inspiracją do gry były „Kroniki Marsjańskie” – klasyka SF z połowy XX wieku autorstwa Raya Bradbury’ego.
Larp opowiada o kolonistach wysłanych przez Elona Muska na Marsa w ramach realizacji marzenia o uniezależnieniu ludzkości od Ziemi. Mars staje się ich Nowym Domem. Podczas próby przełomowej technologii – nadprzestrzennego statku kosmicznego w odmętach kosmosu znika Wielki Wizjoner. Jego spadkobiercy nie umieją ani zarządzać firmą SpaceX, ani kontynuować wielkiego planu zasiedlenia Czerwonej Planety. Kolonia licząca około 300 000 ludzi z planowanego miliona zaczyna przeżywać ciężkie chwile.
Gracze wcielają się w role zamkniętego kolonistów na odludnej stacji terraformingowej. Praca – będąca jednocześnie walką o przeżycie – rzadko daje okazję do tego, by wspólnie usiąść przy stole i po prostu porozmawiać. Wypadałoby, zwłaszcza że okolice stacji kryją w sobie relikty po poprzednich mieszkańcach planety.
Larp podzielony jest na kilka aktów. Każdy z nich dzieli wiele miesięcy. Na każdym z nich pojawią się niezapowiedziani goście. Przyniosą dary, przyniosą wieści, poproszą o talerz… Jak to w święta.

Herbatka u Marry Poppins

Marta "Chochlik" Struś

Gdy pojawiła się ze swoim angielskim szykiem, nienagannymi manierami i równie nienagannym akcentem- dla każdej szanującej i liczącej się rodziny w Londynie wydawała się być nianią idealną. Cóż z tego, że miała swoje małe dziwactwa…jak ta parasolka z rączką w kształcie papuziej główki, ciągłe przeglądanie się w sklepowych wystawach (a było co podziwiać!) oraz notoryczne używanie zupełnie niezrozumiałych słów takich jak “superkalifradalistoekspialitycznie” i… magii (ale spróbuj choćby zająknąć się na ten temat! Spojrzy na ciebie lodowato i wycedzi “Ja miałabym tracić czas na podobne głupstwa?! Ależ to doprawdy śmieszne!Proszę natychmiast przestać insynuować podobne rzeczy.Twardo stąpam po ziemi i wiem, co do mnie należy. Magia, też mi coś! ” ).

 

Po prostu: dzieci uwielbiały Mary Poppins i nigdy się z nią nie nudziły, a ona zawsze znalazła sposób na świetną zabawę i potrafiła rozwiązać każdy dziecięcy problem. Wychowywała kolejne pokolenia londyńczyków, pojawiała się i znikała, gdy zmieniał się wiatr…Racjonalni i trzeźwo myślący Brytyjczycy zdążyli się już przyzwyczaić do tej oryginalnej persony, i nawet do ich anglosaskich czaszek dotarł prosty fakt, że magia jako taka istnieje…tylko nie zawsze w dobrym stylu jest mówić o niej głośno. Jeśli przydarzyło ci się ostatnio coś dziwnego, dajmy na to: pies sąsiadów głośno i wyraźnie odpowiedział Ci “dzień dobry” zamiast prostego “hau-hau”,a dama z obrazu zachęcająco puszczała do Ciebie oczko,nalegając usilnie, byś towarzyszył jej przy five o’clocku…. to być może najrozsądniejszą rzeczą jest zachować to dla siebie.

Teraz jednak sprawy się skomplikowały. Dzieci, które przebywały pod opieką Mary, zaczęły znikać- jedno po drugim. Nikt nie chce uwierzyć, że ubóstwiana i ogólnie szanowana opiekunka mogła mieć z tym cokolwiek wspólnego, zwłaszcza że panny Poppins nie widziano już od wielu miesięcy- zniknęła, szybując na swojej parasolce- jak zawsze gdy przychodził pierwszy cieplejszy powiew ze wschodu. To, że jej nie ma, nie znaczy jednak, że nie trzyma ręki na pulsie- co to, to nie! Doskonale wie, co się dzieje. Każda z rodzin zaginionych dzieci otrzymała ten sam list: “Szukajcie mnie tam, gdzie zwykle się nie zatrzymujecie, a poprowadzą was te, którym zwykle nic nie dajecie. M.P”.

Zgnębione rodziny odetchnęły z ulgą: a więc Mary gdzieś tam jest i chce pomóc im odnaleźć dzieci! I nie poczuwa się do winy, bo czy inaczej wysłałaby im tę wiadomość?
Czas więc odłożyć konwenanse na bok i wyłożyć karty na stół, bo żadna z tych rodzin nie jest taką, na jaką wygląda… każdy coś potrafi- i nie jest to bynajmniej parzenie herbaty czy polerowanie stołowej zastawy. Tak jest, Panie i Panowie! Czas się przyznać, jakie to nietypowe umiejętności zostawiła Wam “w prezencie” Mary Poppins, bo każda z nich może być na wagę złota, jeśli idzie o ratowanie dzieci! Czas je odnaleźć – i czas dowiedzieć się w końcu czegoś więcej o przeszłości tajemniczej niani…oraz o sobie nawzajem.

Zaproszeni na tradycyjną herbatkę do domu Michaela Banksa- ojca jednego z zaginionych dzieci, spotykacie się, by wspólnie uradzić,co robić dalej? Gdzie się udać, kogo prosić o pomoc? I jak dotrzeć do samej Mary, która z pewnością wie coś o losie Waszych pociech?

Era Bohaterów

Piotr "Piotruś" Murawski (Grupa larpowa Mantykora)

Minęło 986 lat od poprzedniej koniunkcji. Zbliża się kolejna podczas której nasycenie magii będzie tak wielkie że będą się działy niezwykłe cuda. Każda z nacji wysłała swojego przedstawiciela aby był świadkiem tych wydarzeń. Również rozeszła się plotka iż osoba która przybędzie na miejsce koniunkcji zyska kolejny element układanki prowadzącej do Graala. -> Zapraszam na Larpa w uniwersum Heroes 3. Gra jest przygotowana dla wszystkich. Jeśli nie wiesz nic o tym świecie lub wręcz przeciwnie znasz każdy nawet najmniej istotny szczegół to nie krępuj się i przyjdź.

Wsiąść do pociągu

Lidia "Mleko" Wawrzyniak

Wyobraź sobie podróż, jak każdą inną. Kilkoro pasażerów zamkniętych w jednym wagonie. Część z nich zostanie tu tylko na chwilę, część czeka daleka droga. Próba poznania człowieka zaczyna się od pierwszego słowa. Od przeproszenia za potknięcie się o walizkę, od przeszkodzenia w czytaniu, od komplementu. To czy tę próbę podejmiesz zależy tylko od Ciebie. To co, spróbujesz?

Królowa Zimy

Agnieszka "Pooka" Schulz

Zima sprawuje władzę od tysięcy lat. Zewsząd powoli zanika ciepło i nawet najbardziej odległe ze światów zaczęły już zamarzać. Królowa Zimy już dawno powinna była zrzec się władzy, dlatego też Dwór Lata po praz kolejny wyruszył do jej siedziby, lodowej fortecy zwanej Węzłem, żeby rzucić wyzwanie i zakończyć jej zbyt długie panowanie. Z powodu przebiegu ostatniego pojedynku między Dworem Lata a Dworem Zimy zadecydowano, że tym razem sędziami zostaną neutralni arbitrzy, wybrani spośród różnych miejsc i czasów. Podobno wybrała ich sama Śmierć.

Czerwona Preria

Wojciech "Wok" Karolewski (W Trakcie Gry)

Wmówiono nam, że na Dzikim Zachodzie Ci źli walczyli zawsze z tymi dobrymi. Że bandyci rabowali uczciwych obywateli, a wojsko przybywało na czas. Że najciekawszymi postaciami byli rewolwerowcy i karciani oszuści. Pozwól jednak, że coś Ci powiem. Każdy z ludzi, żyjących w tamtych czasach miał swoje własny plany, marzenia i ideały. Każdy z nich chciał osiągnąć coś dla siebie lub dla swojej rodziny/plemienia/miasta. Każdy z nich posiadał swoje sekrety. A przynajmniej… mogło tak być!

Cyrk, 1920-1950

Maciej "Zefir" Starzycki, Zofia "Zula" Skowrońska

USA, I połowa XX wieku, Wielki Kryzys szaleje, radiowi kaznodzieje porywają tłumy, a porywiste wichury zrywają resztki zdatnej do rodzenia gleby w środkowych Stanach. Przez ten pył suną barwne, cyrkowe wozy — miejsce, które zdarza Ci się nazywać domem. Opowieść o godności ludzkiej, inności w obliczu przemian społecznych i poczuciu wspólnoty. Historyczna gra kostiumowa, skupiona na relacjach pomiędzy postaciami. Poważna, narratywistyczna. Gracze wcielają się w postaci cyrkowców; freakshow, w którym brzydota oraz wstręt mieszają się z fascynacją i erotyką. Scenariusz przeznaczony dla świadomego i dojrzałego odbiorcy, oznaczony jako 16+. Polecany osobom, które miały już styczność z grami fabularnymi. Gra jest dostosowana do osób niepełnosprawnych ruchowo. Od naszych graczy nie oczekujemy prawdziwych umiejętności cyrkowych ani występów, chcielibyśmy natomiast, by przygotowali kostiumy (nie muszą być historycznie poprawne, a z charakteryzacją możemy pomóc).

Przygoda z cyrkiem zaczyna się już teraz! Pinterest pełen inspiracji: http://bit.ly/2FpFi9I

Fiołkowa Iluminacja Iskrzących Spodków, czyli FIIS

Anna "Egki" Chmura

Wiesz jak to jest żyć w świecie fantasy gdzie wróżki i magia to dzień jak co dzień, lecz kosmici to już przesada? Twój król chce byś żył w mroku niewiedzy? Kółko FIIS – Fiołkowa Iluminacja Iskrzących Spodków zaprasza wszystkich chętnych poznać PRAWDĘ. Spotkania pasjonatów tematyką pozaziemską, odbywają się po kątach/ lasach/ dziurach/cudzych piwnicach co piątek. Czapki z aluminium – niezależnie od kształtu uszu -do nabycia na miejscu.

Miasto Ruin

Adrian "Azrael" Sołtysiński, Bartosz "fMooNek" Sikora

Warszawa, 1945 r. Powstanie Warszawskie zakończyło się druzgoczącą klęską Armii Krajowej, miasto zostało niemal zrównane z ziemią, a większość powstańców poległo w boju lub dostało się do niemieckiej niewoli. Jednak nielicznym żołnierzom AK, udało się ukryć przed wrogiem w zrujnowanej stolicy, gdzie wraz z pozostałymi w mieście mieszkańcami, starają się przetrwać nadchodzące miesiące, zmagając się z głodem, zimnem, wyczerpaniem, a przede wszystkim z własnymi słabościami. I choć nie ma już nadziei na zwycięstwo, ich walka nadal trwa… Nie będzie to więc opowieść o bohaterskiej walce powstańców o wyzwolenie stolicy spod nazistowskiej okupacji, lecz dramatyczna historia o grupie ocalałych, którzy starają się przeżyć w opustoszałym mieście ruin, w które zmieniło się to niegdyś tętniące życiem miasto.

LARP w klimacie wojenno-survivalowym, przeznaczony raczej dla dojrzałych graczy. Mechanika inspirowana grą This War of Mine.

Rozpętajmy razem czwartą wojnę światową

Maria Kozak

Świat się skończył, ale to jeszcze nie znaczy, że nie zostało nic do podziału. Albo że polityka umarła. Przyszłość Twoich dzieci, stary dług, a może czysty patriotyzm? Co Cię napędza i motywuje do osiągnięcia Twoich celów? Przykro mi, ale nikogo to nie obchodzi. Każdy wie, że to jego pobudki są najważniejsze, a jego kraj ma najwłaściwsze prawa do najlepszych części Terenów Nieskażonych. Co zrobisz, by zmienić ich zdanie? Do czego posuniesz się, by chronić to, co cenne? A może po prostu upijesz się, korzystając z diety posła… Twój wybór. Przyszłość świata.

NIEDZIELA

Efekt Lucyfera

Mikołaj "Joseph" Gano

Początek XX wieku, Wielka Brytania, zakład zamknięty dla obłąkanych. Siódemce pacjentów, którzy codziennie muszą przechodzić przez to piekło, zaproponowano drogę wyjścia. Udowodnienia, że są zdrowi i mogą być dobrymi członkami społeczeństwa. O tym jednak, ma zdecydować spotkanie z tajemniczym psychologiem. Ciężki larp immersyjny o moralności, sprawiedliwości, oraz o tym, kim stajemy się pod wpływem chwili.

Ostatni lot I-59

Sebastian "Maskon" Tauer, Klaudia "Koczi" Karkowska (Bydgoskie Koło Larpowe)

Jest rok 1917, Wielka Wojna zmierza ku końcowi. W Niemieckiej Afryce Zachodniej bronią się ostatnie oddziały, dowodzone przez majora Paula von Lettow – Vorbecka, jedynego dowódcy, który nie przegrał żadnej bitwy. Jednak muszą zmierzyć się z zupełnie nowym zagrożeniem – brakiem zaopatrzenia. Sterowiec L 59 „Das Afrika-Schiffe” i jego ładunek są ostatnią nadzieją kolonialnych sił niemieckich. Nie będzie to jednak łatwy lot. Trasa wiedzie tysiącami kilometrów, od Bułgarii, przez Turcję, Egipt i Sudan – brytyjskie kolonie, aż do Tanganiki. Wciel się w rolę załogantów wielkiego zeppelina i przekonaj się, czy twoje umiejętności wystarczą, by pokonać wszystkie przeszkody na podniebnej trasie i umożliwić Cesarstwu Niemieckiemu kontynuowanie wojny w Afryce!

Śmierć Stalina (preplay)

Filip Kliber, Gosia Uchnast

Jesteście ważnymi osobistościami stalinowskiej Rosji. Ale wasze życie nie jest przecież łatwe: tkwicie w strachu, popadając w coraz to większą paranoję. Do czego zdołacie się posunąć, żeby utrzymać się na stanowisku? Zdradzicie swoich przyjaciół? Czy będziecie w końcu w stanie się sprzeciwić? Zachęcamy was do przyjścia w strojach dopasowanych do epoki, ale nie są one wymagane.

Program Telperion

Katarzyna "Entropia" Rżosińska, Karol "Jaffar" Domański, Jan "Fen" Koliński

Design doc:

 

https://drive.google.com/file/d/1wCoI-ZMwzWhBLRISRolVSYeIlWml8W2z/view

Wielka draka w Nowym Reno

Tomek "HunterCT" Sikora

„Nowe Reno – największe małe miasto na świecie” – taki napis wita nas przy wejściu do miasta. Jest to najlepsze miejsce na pustkowiach jeśli szukasz narkotyków i seksu. Miejsce równie kuszące co i niebezpieczne, rządzone przez rodziny gangsterskie. Jeśli chcesz wydać parę kapsli to dobrze trafiłeś, ale miej się na baczności. LARP w post-apokaliptycznych klimatach znanych z serii gier Fallout – gwarantuję dużo akcji i niebezpieczeństw – Nowe Reno to nie miejsce dla mięczaków.

Festiwal Larpowych Odkryć ImagiNation

Kamil Bartczak (Argos)

ImagiNation w tym roku obędzie się. Ta długo wyczekiwana wiadomość rozgrzała związanych z imprezą larpiarzy. Nieco konsternacji wzbudził fakt że według organizacyjnego ogłoszenia w tym roku nie będzie gry głównej. Zamiast tego, w programie znajdują się dwie duże gry od Uznanych Grup Twórczych , które natychmiast ściągnęły uwagę lokalnego larpówka. Czy będą one dobre? Czy nie będą nazbyt udziwnionymi eksperymentami? Czy twórcy dowiozą te projekty, pomimo znanych konfliktów personalnych? I pytanie najważniejsze – która z nich dostanie więcej lajków na fejsbuku? Dołącz do jednej z Uznanych Grup Twórczych i przeżyj niepowtarzalne chwile komunikując swój pomysł, zbierając konstruktywną krytykę, rozwiązując twórcze konflikty, zapewniając jedzenie dla uczulonych na groszek wegan, łatając fakapy, tworząc afterparty i zbierając recenzje. Używaj organizatorskich supermocy aby rozwiązywać piętrzące się problemy. Zawiąż silne i ciepłe relacje z pozostałymi twórcami. A potem odbuduj je po tym, co zrobiliście sobie podczas projektu. Albo i nie. Zadbaj, by to gra twojej grupy zdobyła więcej uznania i atencji. Tak, tego larpa można wygrać, prawdziwa gra toczy się o najbardziej cenny zasób – lajki na fejsie 🙂 “Festiwal Larpowych Odkryć ImagiNation” jest autotematyczną komedią o procesie tworzenia hajpujących gier, relacjach i twórczej motywacji. Raczej nie zawiera elementów transgresywnych. Jeżeli chodzi o triggery, to raczej też nie. Chyba że masz za sobą organizację dużej gry na letnim konwencie, i nie chcesz o tym mówić. Już nigdy.

Gra w dużej mierze dzieje się na Facebook’u, w specjalnie stworzonej dla larpa grupie fikcyjnego konwentu larpowego – do udziału potrzebne jest posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu (smartfon, tablet, laptop, etc.)

Pietrzaki

Lidia "Mleko" Wawrzyniak

Polskie reality show garściami czerpią ze swych zagranicznych odpowiedników. Tak oto zamiast Kardashianek mamy nasze polskie Pietrzaki. Kobiety, choć zdecydowanie mniej zamożne, mniemaniem o sobie dorównują każdej z zagranicznych gwiazd. Nasze rodowite drama queens ruszą do akcji razem z całą swoją rodziną już 12.11 podczas najważniejszego wydarzenia tego roku – wesela Katarzyny Pietrzak. Nie może Was zabraknąć. Uwaga! Program zawiera lokowanie produktu. Dużo lokowania produktu.

Znasz stereotyp Polaczek Cebulaczek? My nie będziemy mu zaprzeczać. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o wparowaniu na typowe polskie wesele w skarpetkach i sandałach, to dobrze trafiłeś. Czego możesz się spodziewać:
– śmiechu
– obraźliwych stereotypów
– lokowania produktu
– rodzinnych dram
– katoli
– oczepin
– disco polo
– kiczu.