SOBOTA

Warsztat Opowieści Zwyczajnych

Aneta "An" Cruz-Kąciak (Trzy Pomarańcze)

Podczas warsztatu opowiadania historii uczestnicy odkryją to, co w opowieściach ukryte: emocje, symbole i wskazówki. Nieoczywiste elementy opowiadanych historii sprawią, że zwyczajna opowieść stanie się całkiem niezwykła.

Projektowanie chamberlarpa

Wojciech "Wok" Karolewski (W Trakcie Gry)

Masz w sobie ukryte pokłady kreatywności? Lubisz czuć władzę stwórcy? A także chciałbyś zagrać kiedyś w swojego własnego LARPa, bo któż napisałby go lepiej od Ciebie… Przyjdź do nas, a damy Ci unikatową możliwość kreatywnego wyżycia się ; )

Zamień się w swoją postać

Markus Tadyszak

Jesteś facetem ale chciałbyś zostać księżniczką? A może dziewczyną, która marzy o roli woja czy mędrca, albo nawet prostego chłopa. Jeśli tak to na tych warsztatach poznasz tajniki makijażu, które pozwolą ci upodobnić się do wymarzonej postaci – pod warunkiem że jest ona człowiekiem

ABC szycia

Barbara "Zorana" Maj

Warsztaty na których dowiesz się, jak powstają stroje – od momentu wyboru materiału i wykroju, przez szycie czy ostateczne zdobienie haftami. Będziesz mógł opanować umiejętność szycia maszynowego oraz prostych metod zdobienia strojów.

 

I blok: teoria, podstawy kroju i szycia, obsługa maszyny do szycia.

II blok: nauka haftowania.

Kto cię tak pobił?

Sharky Craft

Charakteryzacja dla niewtajemniczonych, czyli jak dostać L4 bez wypadku.

Występy artystyczne

Duet Jan & Róża

Duet kabaretowo-śpiewający. Goście karczmy mogą oczekiwać rozrywki pod postacią grania do kotleta, pieśni komediowych oraz lirycznych, średniowiecznego Stand Upu oraz kilka luźnych warsztatów dotyczących tematyki około-wystepowej na LARPach wszelakich. Kultura wysoka oraz niska, jak to w karczmach wszechświatów fantasy. Zapraszamy serdecznie!

Konkurs Opowiadania Opowieści i Bajania Baśni

Duet Jan & Róża

Masz złoty głos, charyzmę, parcie na szkło albo po prostu lubisz opowiadać i masz kilka ciekawych historii na zbyciu? Zapraszamy!
Konkurs Opowiadania Opowieści i Bajania Baśni (Konkurs OoiBB) to miejsce w sam raz dla ciebie! Twoim zadaniem będzie wciągnąć publiczność oraz Jury w swoją historię, rozbawić ich do łez, wzruszyć lub wywołać niepokój poprzez klimatyczne i przekonywujące opowiedzenie twojej historii, baśni albo przypowieści.

Wymagania:
1. Tematyka opowieści – około-fantastyczna
2. Poziom autorski opowieści – najmilej widziane będą historie autorskie ale parodii i przeróbek znanych opowieści nikt nie będzie piętnował, bo żyjemy w czasach gdzie na pewno już ktoś kiedyś zrobił coś podobnego
3. Wulgarność opowieści – polskie przecinki są akceptowalne ale uprzejmie prosimy o nie budowanie opowieści w oparciu o wspomniane powyżej zwroty.
4. Długość opowieści – 3-5 minut. Zdajemy sobie sprawę że dobra saga może potrwać nawet i tydzień, ale bierzmy pod uwagę że spodziewamy się określonej liczby uczestników

Sposób wyłonienia zwycięzcy:
Jurorzy wybiorą swoich faworytów ale widownia będzie miała również swoją nagrodę. Do wygrania statuetki i voucher do escape room’u Zakluczeni.pl a więc zachęcamy do tłumnego zgłaszania się na nasz konkurs.
Napitki, piękne dziewoje, muzyka i niezapomniane historie! Zapewniamy to wszystko!

KONKURS OPOWIADANIA OPOWIEŚCI I BAJANIA BAŚNI NA LARP NOW! ZAPRASZA!

Zapisy w tabeli udostępnionej 10 października wraz z innymi punktami programu. Konkurs odbędzie się w sobotę o 20:00.

NIEDZIELA

Warsztaty łucznicze - bezpieczne

Krzysztof "Ciastek" Szczęch i Joanna Gołowczyńska (Grupa Łuczników Larpowych „Pióra” )

Poczuj się jak adept łucznictwa!
W ramach atrakcji uczestnicy wcielą się w postać świeżego adepta Piór: poćwiczysz strzelanie z łuku z wykorzystaniem strzał larpowych, przejdziesz przez specjalnie przygotowany tor przeszkód, a także weźmiesz udział w potyczce w charakterze członka jednego z dwóch walczących oddziałów. Rozległe tereny zielone dookoła szkoły zapewniają dużo dobrej zabawy i wiele okazji dla celnych (i niecelnych) strzałów.

Warsztaty łucznicze

Arkadiusz "Dragon_Warrior" Grzeszczak, Nina "Ktulu" Wilczyńska (Płocki Klub Fantastyki Elgalh'ai)

Wolne strzelanie dla wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować się z łuczniczym rzemiosłem. Różnorodny sprzęt oraz wprawni instruktorzy pomogą nie tylko załapać podstawy ale i w razie czego poradzą jak kontynuować przygodę z tym niezwykłym sportem.

 

Uczestnictwo w tych warsztatach będzie obowiązkowe dla każdego, kto zechce wziąć udział w Warsztatach Bezpiecznego Łucznictwa.

Projektowanie larpowych przeżyć

Kamil Bartczak (Argos)

Projektowanie larpa to projektowanie przeżyć uczestników. Podczas tego warsztatu wspólnie nauczymy się odnajdywać doznania które możemy zaoferować graczom. Następnie zaś, dobierać deisgnerskie metody tak, by nie umknął nam zamierzony cel.